Každé víčko se počítá – pražští hygienici se zapojili do dobrovolné aktivity pro malou Áju

Ředitel Hygienické stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“) se po dohodě s vedením Městské části Praha 8 rozhodl připojit ke sbírce plastových víček od PET lahví, která by měla pomoci třináctileté Áje získat polohovací postel. „Naši zaměstnanci výzvu velmi pozitivně přijali a víčka se dají odevzdat na podatelnách všech našich poboček na území hlavního města Prahy a to až do konce února. Na konci února je pak předáme Úřadu městské části Praha 8, který sbírku inicioval,“ uvedl ředitel pražské hygieny Jan Jarolímek, který zároveň vyzval občany, kteří by se do této iniciativy chtěli také zapojit, aby případně využili sběrná místa na Úřadu městské části Praha 8 nebo některou z podatelen HSHMP.

 

Lékaři u Áji v dětství diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu s vážnou poruchou hybnosti. Předčasně narozená Ája potřebuje polohovací postel, kterou by dokázala sama ovládat, protože se z polohy v lehu sama neposadí. Malá slečna bydlí se svojí maminkou samoživitelkou a navštěvuje sedmou třídu v Jedličkově ústavu. Učení ji moc baví. Nejraději má angličtinu, přírodopis a dějepis. Jejím snem je být v dospělosti překladatelkou. Ája a její maminka již nyní děkují všem dárcům a sběračům PET víček, díky kterým si bude moci zakoupit dřevěné polohovací elektrické lůžko a pěnovou antidekubitní matraci v celkové výší 36.220 Kč.

 

Áje můžete přispět těmito způsoby:

  1. Finančním příspěvkem na transparentní běžný účet vedený u Komerční banky, a.s., č. účtu: 115-4098040227/0100
  2. Sběrem PET víček, která můžete odevzdat v podatelnách HSHMP (podatelny poboček najdete na těchto adresách: http://hygpraha.cz/obsah/kontakty_33_1.html, v  prostorách Úřadu městské části Praha 8 (Bílý dům, U Meteoru 6) nebo v Kulturním domě Krakov

 

V Praze 14. 2. 2017

 

 

RND. Jan Jarolímek, MBA

ředitel

 

 

Příloha:

Fotografie sběrné nádoby v sídle HSHMP v Rytířské ulici, Praha 1

 


 

Přílohy