Ředitelka pražšké hygienické stanice Zdeňka Jágrová o chřipce a koronaviru na obrazovkách BLESK TV

O aktuálních společenských, zdravotně-osvětových tématech jako chřipka, akutní respirační onemocnění, očkování proti chřipce a ve světě frenkventované onemocnění koronavirem Covid-19 hovořila 12. února letošního roku, v pořadu Blesk TV Epicentrum, ředitelka Hygienické stanice hlavního města Prahy MUDr. Zdeňka Jágrová.
 
 
 
Podle paní doktorky Jágrové si lidé u nás chřipku  pletou s akutním respiračním onemocněním, a tak infekci podceňují. Poukázala na závažnost onemocnění chřipkou, neboť v ČR si jen v letošní sezóně zatím vyžádala 23 obětí. Ve vysílání zmínila rovněž i hrozbu nového koronaviru Covidu-19.
 
Připomněla důležitou prevenci proti chřipce - očkování a jen cca pětiprocentní proočkovanost české obecné populace a dvacetiprocentní proočkovanost rizikové populace - seniorů a lidí s přidruženými zdravotními obtížemi. Velký potenciál v oblasti zvýšené proočkovanosti je mezi zdravotníky, pro které je přitom očkování proti chřipce velmi vhodné.
 
FOTO: hostem pořadu Epicentrum televize Blesk TV byla 12. února 2020 ředitelka HSHMP MUDr. Zdeňka Jágrová (první zleva)
 
Zdroj: Blesk.cz

 

V záležitosti ve světě aktuálně řešené nákazy koronavirem Covid-19 MUDr. Zdeňka Jágrová připustila možnost, že se tato nákaza vyskytne i v ČR. V takovém případě by byla přijata účinná protiepidemická opatření. "Máme všechny předpoklady, že se nám povede nemoc zvládnout,“ uvedla paní doktorka Jágrová s  tím, že tuzemské obavy jsou přehnané. Nákaza se v ČR  dosud neobjevila.

 

►  VEŠKERÉ PODROBNOSTI OBSAHUJE PÍSEMNÝ SOUHRN ROZHOVORU DOSTUPNÝ NA INTERNETOVÝCH STRÁNKÁCH BLESK.CZ

 

V Praze 13. 2. 2020

Pro internetové stránky HSHMP zpracoval

Mgr. Zbyněk Boublík
tiskový mluvčí HSHMP