Letošní pouliční festival „Braník sobě“ se očima hygieniků vydařil

Další ze zajímavých pouličních akcí, která se uskutečnila v Praze, byla pod dohledem pražských hygieniků. K dispozici toho na akci označené jako "Braník sobě" bylo opravdu mnoho. Podávány byly především nápoje, a to zejména pivo, které má v Braníku svou historii. Občerstvit se pak návštěvníci této akce mohli například sladkými palačinkami, uzeninami a klobásami připravovanými na grilu, polévkami, kde nemohla vzhledem k nacházejícímu podzimu chybět dýňová polévka a místní pizzerie připravila také gastronomické speciality italské kuchyně. To vše proto bylo pod přísným dohledem zaměstnanců odboru hygieny výživy Hygienické stanice hlavního města Prahy (dále "HSHMP").

 

"Zaměřili jsme se v rámci naší kontorlní činnosti na stánky, který byly v ulicích během této akce rozmístěny a to především na oblast provozní hygieny, zařízení i veškerého vybavení," popisuje obsah kontrol šéf pražských hygieniků Jan Jarolímek a dodává: "Shodně jako u podobných akcí tohoto typu jsme sledovali také to, zda jsou zajištěny vhodné podmínky pro skladování potravin a pokrmů, kontrolovali jsme dodržování podmínek osobní hygieny zaměstnanců a zjišťovali, zda jsou podávány informace o případných alergenech v pokrmech".

 

Foto 1: Tradiční pouliční festival "Braník sobě"

Zdroj: HSHMP

 

Po hygienické stránce provozovatelé stánků dopadli na výbornou. Ani v jednom z kontrolovaných zařízení stánkového prodeje nebyly podle ředitele pražských hygieniků Jarolímka zjištěny závady. „Stánkaři“ byli vybaveni zdravotními průkazy, oděni do vhodného pracovního oblečení a v každém z kontrolovaných stánků byl zajištěn pohotovostní zdroj vody, mýdlo a jednorázové ručníky pro možnost hygienického mytí a sušení rukou.

 

Pořadatel akce zajistil provozovatelům stánkového prodeje samostatné WC a šatnu v pevném objektu a vyčlenil jedno chemické WC pro potravinářské pracovníky. Dále zajistil přívod elektřiny a po skončení celé akce zajistil také odvoz a likvidaci veškerého odpadu.

 

V Praze 13. 9. 2017

 

Mgr. Dana Mertová
tisková mluvčí HSHMP