Následky poryvu větru v areálu pobočky SEVEROZÁPAD odstraněny

Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen "HSHMP") informuje veřejnost, že likvidace následků nebezpečné situace (silný vítr a poryvy větru) u pobočky HSHMP SEVEROZÁPAD na adrese Nechanského 590/1, Praha 6, byla úspěšně dokončena. Kvůli velkému poryvu větru došlo dne 29. 10. 2017 v zadní části areálu pobočky, na hranici s přilehlou lesní stezkou, k pádu a prasknutí stromů. O vzniku předmětné situace jsme veřejnost informovali prostřednictvím našich internetových stránek – viz link http://hygpraha.cz/dokumenty/oznameni-o-zvysene-ostrazitosti-pobocky-sever-3339_3339_161_1.html .

 

HSHMP bezprostředně po události celkovou situaci na místě řešila se zástupci Hasičského záchranného sboru ČR, Policií ČR a odborníky na rizikové kácení stromů. Po schůzce došlo k úpravě spadlých a vyvrácených stromů tak, aby se zamezilo dalším škodám a ohrožení osob a majetku, a uzavření lesní stezky.

 

Na dokončení prací HSHMP najala na základě výsledku otevřeného výběrového řízení firmu specializovanou na rizikové prořezy a kácení dřevin. Práce začaly v pondělí 13. listopadu a skončily v úterý 14. listopadu ráno. Pohyb osob v daném místě je tak od včerejšího dopoledne opět bezpečný, což dokumentují i dvě aktuální fotografie.

 

V Praze 15. listopadu 2017

 


Mgr. Zbyněk Boublík
tiskový mluvčí