Hygienici o hmyzu v bytě na Českém rozhlase Dvojka

Vážení návštěvníci webových stránek Hygienické stanice hlavního města Prahy (dále jen "HSHMP"),

 

níže je k dispozici záznam rozhovoru přední odbornice HSHMP na problematiku DDD (tj. Dezinfekce, Dezinsekce, Deratizace) Jaroslavy Zelenkové z protiepidemického odboru. Paní doktorka byla ve středu 31. ledna 2018 odpoledne hostem pořadu Káva o čtvrté stanice Český rozhlas Dvojka. V pořadu se diskutovalo na téma Hmyz v bytě, což je oblast, na kterou je hygienická stanice velmi často dotazována.

 

Posluchačům pořadu Káva o čtvrté byly krátce po šestnácké hodině odpolední detailněji představeny druhy hmyzu, které s lidmí "sdílejí" domácnost. Jednalo se o rybenky, šatní i potravinové moly, štěnice, šváby, mravence a mno dalších druhů. Paní doktorka posluchačům dále vysvětlovala, o jaké živočichy jde, odkud se v domovech lídí berou, a proč se jim někdy v lidských příbytcích tak daří. Padly také zmínky o druzích hmyzu, které by pro lidi mohly být nebezpečné, jaké zdravotní komplikace mohou tyto druhy lidem způsobit.

 

Posluchači získali i dobré rady, jak se těchto živočichů zbavit a jak zabránit jejich návratu, respektive co ještě zvládnou posluchači sami, a kdy by  již měli dezinsekci přenechat odborníkům.

 

Vřele doporučujeme si toto vystoupení paní doktorky s řadou zajímavých rad a informací poslechnout. K dispozici je zvukový záznam rozhovoru:

 

ZVUKOVÝ ZÁZNAM ROZHLASOVÉHO VYSTOUPENÍ HSHMP

 

internetový link na profil pořadu Český rohlas Dvojka Káva o čtvrté

 

 

V Praze 6. února 2018


Mgr. Zbyněk Boublík
tiskový mluvčí

 

 


 

Přílohy