Pobočka JIH HSHMP Němčická v Praze 4 opět v plném provozu

Pobočka JIH Hygienické stanice hlavního města Prahy (dále jen HSHMP) na adrese Němčická 1112/8, Praha 4, je po dokončení havarijní opravy na hlavním přívodu vody do celého areálu opět v plném provozu.
 

Provoz pobočky bylo nutné omezit 5. března poté, co byl zjištěn havarijní stav na hlavním přívodu vody do objektů. Průběh opravy provázelo několik komplikací: nepříznivé klimatické podmínky nebo litinové potrubí uložené v hloubce 1,8 metru. Lokalizace přesného místa havárie tak nebyla jednoduchá. HSHMP proto požádala o spolupráci Pražské vodovody a kanalizace a přivolala na místo potřebnou techniku. Nakonec se vše podařilo zvládnout a havarijní opravu zdárně dokončit.
 
HSHMP se tímto dodatečně veřejnosti omlouvá za případné komplikace s tím spojené. Po dobu oprav zůstala bez omezení alespoň provozní doba podatelny pobočky JIH HSHMP.

 

Průběh opravy přibližují následující fotografie:

 

FOTO 1: ukázalo se, že vzhledem k hloubce, ve které je v areálu litinové potrubí uloženo, nebudou manuálně vykonávané výkopové práce dostatečné

 


Zdroj: HSHMP

 

FOTO 2: k nalezení přesné lokalizace místa havárie musela pomoci těžká technika – přivolaný bagr

 zdroj: HSHMP


FOTA 3, 4, 5: těžká technika skutečně pomohla: místo havárie se podařilo lokalizovat a problémové body potrubí opravit

 zdroj: HSHMP

 zdroj: HSHMP

 


zdroj: HSHMP


FOTO 6: po opravě poškozeného potrubí se mohl výkop opět zasypat

 

 zdroj: HSHMP


FOTO 7: za nové muselo být vyměněno i staré, skoro 50 let staré šoupě, aby se dal bez problémů regulovat přívod vody do jednotlivých částí areálu pobočky JIH

 

 zdroj: HSHMPV Praze dne 16. března 2018
RNDr. Jan Jarolímek, Ph.D., MBA
ředitel