Pražané mohou díky podpoře místních radnic sportovat zdarma: v nabídce jsou lekce jógy, běhu i posilování

Obyvatelé hlavního města Prahy si výmluvy na nemožnost si zdarma zasportovat pod odborným trenérským vedením a udělat tak něco prospěšného pro vlastní zdraví hledají nyní již jen velmi obtížně. Jednotlivé pražské městské části i samotná "velká Praha" totiž pro Pražany již nějakou dobu připravují, převážně v průběhu jara a léta, poměrně široké spektrum venkovních sportovních aktivit, a to zdarma. Mnohé možnosti bezplatného sportování pokračují i v průběhu letošních letních prázdnin. Hygienická stanice hlavního města Prahy, jako místně a věcně příslušný orgán ochrany veřejného zdraví v Praze, proto prostřednictvím svých internetových stránek některé z nabízených aktivit detailněji představuje. A co je v nabídce? Lekce jógy, běhu i posilování.

 

Domninuje běh

 

Spousta pražských městských částí pořádá lidmi oblíbené běžecké školy. Nyní o prázdninách pokračují pravidelné běžecké tréningy například v Praze 3, 4, 6 nebo 12. Účastníci běžeckých škol mohou kromě lektorské podpory využít i cenných rad ohledně správné techniky běhu a získat základní informace a rady o stravování a pitném režimu při sportu.

 

Běžecká škola Prahy 3 FB: https://www.facebook.com/bezeckaskolaprahy3

Běžecká škola Prahy 4

FB: https://www.facebook.com/bezeckaskolaprahy4/

Běžecká škola Prahy 6 FB: https://www.facebook.com/bezeckaskola6/
Dvanáctka běhá
(lekce běhu zdarma v Praze 12)

FB: https://www.facebook.com/dvanactkabeha/

Běžecká škola Prahy 13 https://www.facebook.com/Běžecká-škola-Prahy-13-324624244582059/
Běžecká škola Prahy 22 FB: https://www.facebook.com/bezeckaskola22/

 

Kromě některých pražských radnic nabízí v Praze zdarma tréningy běhu pro širokou veřejnost také Běžecká škola Miloše Škorpila a to v rámci tak zvaných běžeckých kroužků. Tyto kroužky probíhají buď v Praze 18 - Letňanech nebo v Praze 12 - Modřanech a  Kamýku.

 

FOTO č. 1: ilustrační obrázek

 


Zdroj: pixabay.com

 

V kurzu je také jóga

 

Již čtyři roky běží lekce jógy v páté pražské městské části, konkrétně v parku Portheimka nedaleko od Anděla. Zájemcům jsou zde představovány různé styly. Cvičí se každou středu za příznivého počasí až do 11. září. Zájemcům stačí pouze přinést si vlastní podložku na cvičení. Převléct se mohou v nedalekém obchodním centru. Rezervace nejsou nutné. Podrobnější informace ZDE. Cvičení vedou lektoři Domu jógy. Ti vedou kurzy jógy, ve spolupráci s MČ Praha 2 (lokality Vyšehrad, Grébovka) a  MČ Praha 11 , také na Vyšehradě, v Grébovce a na Chodovské tvrzi . Lekce jógy probíhají také v Praze 15, v Hostivařském lesoparku. Letní cvičení jógy pro své občany pořádá i městská část Praha 7, cvičí se každou středu v Letenských sadech od 18 hodin.

 

V rámci zdravotně-sportovně-preventivně-osvětového projektu Parky v pohybu probíhají pravidelná cvičení jógy rovněž v Praze 4, v parku na Pankráci, kousek od Café Na půl cesty, a to vždy v pondělí od 17.00 do 18.30 hodin. O tomto cvičení již HSHMP na svém webu informovala letos 9. května.

 

 

Prostor dostávají i fukční tréningy, pétanque či rehabilitační cvičení

 

Některé pražské mětské části přicházejí v oblasti nabídky cvičení zdarma pro své občany s řadou novinek: Praha 7 letos v létě třeba obyvatele zve na pravidelné rehabilitačně posilovací cvičení v pondělí a ve středu od 10 do 11 hodin ve Stromovce u Planetária. Senioři z Prahy 7 si mohou navíc v Letenských sadech každý čtvrtek dopoledne zahrát oblíbený pétanque.

 

Velmi zajímavé možnosti se nabízejí také obyvatelům městské části Praha 9, kde s podporou místní radnice organizuje pro místní obyvatele občanské sdružení "Devítka v pohybu" kromě běhu a jógy také cvičení pro rodiče s dětmi a funkční tréninky.

 

FOTO č. 2: ilustrační obrázek

 

Zdroj: pixabay.com

 

V Praze 13. 8. 2019

 

Mgr. Zbyněk Boublík

tiskový mluvčí HSHMP