Pražští hygienici propagují sportovně-osvětovou akci TÝDEN SPORTU ZDARMA 2019

Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen "HSHMP") upozorňuje, že i v letošním vánočně - novoročním období mají Pražané velkou výhodu, že po kaloricky náročných vánočních svátcích mají příležitost se zcela zdarma věnovat širokému spektru pohybových aktivit. Tuto příležitost dostávají díky hlavnímu městu Praze, které pro své obyvatele, v podstatě jako vánoční dárek, pravidelně organizuje akci Týden sportu zdarma. Ve dnech 25. – 31. prosince se tato bezesporu jedinečná akce uskuteční znovu. Lidé nabízené sportovní aktivity  často a rádi využívají. Veškeré podrobnosti je možné vyhledat na internetové stránce https://prahasportovni.eu/tyden-sportu-2019/.

 

   

 


Pražané si budou moct vybrat z tradičních nabídek, nebo si vyzkoušet sporty, které ještě na vlastní kůži nepoznali. Využít mohou tradičně pestrou nabídku sportů. Mezi nejoblíbenější sporty patří plavání, bruslení, lezení, spinning, squash, softball, florbal či tenis.


Vzhledem k omezené kapacitě sportovišť je nutná telefonická či online rezervace.

 

Akce se pořádá především díky pražským klubům a sportovištím, která se do Týdne sportu zdarma aktivně zapojují. Zvýšenou návštěvnost díky tomu vykazují například menší lokální sportoviště, zdravotní kurzy, nebo Domy dětí a mládeže.

 

OBECNÉ INFORMACE

 

Kdy? 25. 12. – 31. 12. 2019
Kde?

Různá sportoviště na území hlavního města Prahy – kompletní přehled od 21. 12. na stránce https://prahasportovni.eu/tyden-sportu-2019/

Zde je také možné sledovat, zda na sportovišti není vyčerpaná kapacita.

Odkdy se můžu rezervovat a kde?

Od 21. 12. – v nabídce jednotlivých sportovišť je uvedeno, zda je třeba rezervace a jak se registrovat - některá sportoviště umožňují registraci pouze přes rezervační systém (web/mail/telefon).

 

FOTO: ilustrační obrázek

 


 

V Praze 20. 12. 2019

 

Mgr. Zbyněk Boublík
tiskový mluvčí HSHMP