Pražští hygienici radí lidem: nechte se očkovat proti chřipce

Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen "HSHMP") doporučuje široké veřejnosti, aby využila možnosti nechat se očkovat proti chřipce. HSHMP doporučuje lidem kontaktovat svého praktického lékaře a nechat se registrovat k vakcinaci. Podle informací Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) z minulého týdne je aktuálně prozatím dodávka jedné z vakcín přeřušená, nicméně SÚKL má nahlášeno obnovení dodávek 15. listopadu. Jak SÚKL dále informoval, očkování nemusí být pro pacienty nedostupné, některé lékárny či lékaři mají zásoby.

 

"Nejideálnější dobou pro očkování proti chřipce je v největší míře rozmezí měsíců října, listopadu až prosince," podotýká MUDr. Zdeňka Jágrová, pověřená zastupováním ředitele HSHMP a současně ředitelka protiepidemického odboru HSHMP.

 

HSHMP na téma chřipky, jejího průběhu, charakteristiky, ale také možností prevence publikuje široké spektrum informací pro veřejnost, a to i formou akcí pro novináře a veřejných vystoupení ve sdělovacích prostředcích.

 


 

Ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem a Všeobecnou zdravotní pojišťovnou HSHMP 16. září uspořádala ve svém sídle v Rytířské ulici za hojné účasti sdělovacích prostřediů tiskovou konferenci pod názvem Chřipka: strašák současnosti – obrana je možná.

 

 

Výstupy z tiskové konference ZDE

 

FOTO č. 1: záběr z tiskové konference v sídle HSHMP - zleva: Ing. David Šmehlík, MHA, náměstek ředitele Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky pro zdravotní péči-MUDr. Zdeňka Jágrová, pověřená zastupováním ředitele HSHMP, ředitelka protiepidemického odboru-MUDr. Martina Havlíčková, CSc. vedoucí Národní referenční laboratoře pro chřipku a nechřipková virová respirační onemocnění, Státní zdravotní ústav

 

Zdroj: HSHMP

 


 

9. října pak na téma chřipky a její prevence vystoupila v pořadu Studio 6 na televizních programech ČT 1 a ČT 24 MUDr. Zdeňka Jágrová. Ve stejný den na programu ČT 24 paní doktorka Jágrová na téma chřipka hovořila ještě jednou, v pořadu Studio ČT 24, krátce po 11. hodině.

 

Česká televize-Studio 6-9.10.2019-ČT 1 a ČT 24-přímý link na rozhovor s paní doktorkou Jágrovou na internetových stránkách České televize - časové rozmezí: 3:31 - 10:35

 

Česká televize-Studio ČT 24-ČT24-přímý link na zpracovanou informaci a rozhovor s MUDr. Zdeňkou Jágrovou

 

FOTO č. 2: MUDr. Zdeňka Jágrová, pověřená zastupováním ředitele HSHMP, byla 9. října hned dvakrát za jediný den hostem zpravodajských pořadů České televize, kde hovořila na téma chřipka

 

Zdroj: Česká televize

 


 

Osvětové materiály - chřípka, její prevence, význam očkování:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
DŮLEŽITÉ INFORMACE O CHŘIPCE A VÝZNAMU OČKOVÁNÍ PRO SPECIFICKÉ SKUPINY PACIENTŮ - STÁTNÍ ZDRAVOTNÍ ÚSTAV:
 
ONEMOCNĚNÍ SRDCE pdf; 167 kB
ASTMA pdf; 169 kB
DIABETES pdf; 167 kB
OSLABENÁ IMUNITA pdf; 167 kB
TĚHOTENSTVÍ

pdf; 168 kB

 

 
V Praze 4. 11. 2019
 
Mgr. Zbyněk Boublík
tiskový mluvčí HSHMP