Pražští hygienici s rodinami strávili sobotní dopoledne naučnou procházkou po Vyšehradě

Za poznáváním krás a historie národní kulturní památky Vyšehrad se v sobotu 11. listopadu 2017 dopoledne vydalo téměř 120 zaměstnanců Hygienické stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“) a jejich rodinných příslušníků. V celkem třech skupinách si postupně, za odborného průvodcovského výkladu, prošli cestu od informačního centra Špička, a dále kolem nejvýznamnějších míst na Vyšehradě. Zaujala je historie rotundy sv. Martina, baziliky sv. Vavřince, dech beroucí baziliky sv. Petra a Pavla a v neposlední řadě také Vyšehradský hřbitov včetně známého Slavína. Své putování zakončili návštěvou známých podzemních kasemat včetně největšího podzemního prostoru zvaného Gorlice, kde je dnes umístěno šest originálních sousoší z Karlova mostu.

„Velmi mile mě překvapil zájem našich zaměstnanců o tuto akci, která byla první svého druhu, kterou jsme pro ně pořádali,“ říká Jan Jarolímek, ředitel pražských hygieniků, který se akce také osobně účastnil a dodává: „Jsem zároveň přesvědčen, že podpora právě těchto společných aktivit je ideálním způsobem, jak společně zlepšovat pracovní klima u nás ve firmě a zároveň tím dochází také k postupnému budování pevnějších vztahů na pracovišti. Mám za to, že podobné aktivity již dnes patří k běžnému standardu a jsem tak velmi rád, že i pražská hygienická stanice se začíná řadit mezi moderní a žádané zaměstnavatele v Praze“.

Postupné zlepšování pracovního prostředí na jednotlivých pracovištích HSHMP, stejně jako podpora zdravého životního stylu zaměstnanců HSHMP, jsou v této oblasti jedny z hlavních priorit šéfa pražských hygieniků Jana Jarolímka a jeho týmu. Proto se také pod jeho vedením HSHMP přihlásila do projektu „Podnik podporující zdraví“.

Soutěž o titul „Podnik podporující zdraví“ je od roku 2005 každoročně vyhlašována Hlavním hygienikem ČR a organizována Státním zdravotním ústavem se sídlem v Praze za podpory Ministerstva zdravotnictví ČR. Mezi hlavní kritéria, která přihlášené subjekty musí splňovat, patří například podpora, ochrana a plánování zdraví na pracovišti, jejich uplatňování a výsledky podpory zdraví, politika firmy, ale také míra společenské odpovědnosti. Od roku 2007 jsou soutěžící podniky rozděleny do dvou kategorií: velké podniky (s více než 250 zaměstnanci) a malé a střední podniky (s méně než 250 zaměstnanci). HSHMP doufá, že se jí titul podaří v roce 2018 získat, a že aktivity, které pro své zaměstnance pořádá budou mít pozitivní odezvu.

K dispozici je níže také pár obrázků ze sobotní procházky Vyšehradem.

V Praze dne 13. 11. 2017
 
Zbyněk Boublík
tiskový mluvčí HSHMP
 
 
 
autor fotografií: Jan Jarolímek