Pražští hygienici se budou podílet na oslavách Dne Země – 27. dubna

Vážení návštěvníci webových stránek Hygienické stanice hlavního města Prahy, 

 

dovolujeme si Vás informovat, že k oslavám Dne Země připravuje Městská část Praha 8 dne 27. 4. 2017 bezpečně-výchovnou akci. Uskuteční se na prostranství před Kulturním domem Krakov v Praze 8 a je zaměřena především na školáky.

 

Na atraktivním programu se podílí také Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“). Její zaměstnanci budou návštěvníkům pomocí speciálních brýlí přibližovat, jak alkohol a drogy ovlivňují naše zrakové vnímámí a schopnost orientace v prostoru. „Naší snahou bude účastníky akce upozorňovat na účinky alkoholu a drog na lidský organizmus. Mezi ně patří negativní ovlivnění některých funkcí jako je zhoršení zraku, horší odhad vzdálenosti i rychlosti, vzestup sebedůvěry, prodloužení doby reakce, zhoršené vnímání barev nebo poruchy rovnováhy – bezohlednost, nekritičnost,“  vypočítává Anna Füleová, vedoucí oddělení podpory zdraví a zdravotní politiky HSHMP.

 

Jak se správně chovat v silničním provozu a vše s tím spojené jako je první pomoc v terénu, naučí děti členové Akademie dobrovolných záchranářů z Ústí nad Labem.

 

Své vozidlo a motocykl zase představí Obvodní ředitelství policie Praha III, 3. skupina Krajské pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy, Obvodní ředitelství Praha 8 Městské police hlavního města Prahy.

 

Celní úřad pro hlavní město Prahu zaujme veřejnost ukázkou zadržených exponátů CITES (medvědí kůže, vlčí kůže, korály, kobry v láhvi, boty z hada, kabelky z krokodýla, sloní kly aj.), představí práci celníků, ukázku vybavení celní správy a práce celníků při ochraně území proti nebezpečnému zboží (drogy, zbraně, výbušniny aj.), zboží (padělky) zadržené při raziích na tržnicích, obecnou bezpečnost výrobku, laserový střelecký trenažer a ukázku výcviku sebeobrany.

 

Své dovednosti veřejnosti představí psi a koně Městské police hlavního města Prahy, psi Celního úřadu pro hlavní město Prahu a pejsek Rozárka ve vzdělávacím vystoupení o bezproblémovém soužití lidí se psy na téma „Kamarád i šelma".

 

Vyzkoušet si můžete jaké je být řidičem popelářského vozidla  IPODECu a nahlédnout můžete i do prostoru ve vozidle, kam patří odpadky ze sběrných nádob. 

 

A co ještě na návštěvníky čeká? Na malé i velké skákací hrad, hra „Elektrické spotřebiče patří na místa zpětného odběru“, Tonda Obal na cestách, vodní bar, popis koloběhu vody a její spotřeby, ukázky sokolnictví a lovecké kynologie. Divadelní představení pro děti připravili také zaměstnanci Státního zdravotního ústavu z Prahy.

 

Organizátoři žádají MŠ a ZŠ, aby z důvodu omezené kapacity se musí předem objednat na emailu: eva.simkova@praha8.cz

 

Spolu s ostatními organizátory akce se na Vás velmi těšíme!

 

V Praze 24. 4. 2017

 

Mgr. Dana Mertová

tisková mluvčí HSHMP


 

Přílohy