Pražští hygienici zvou na další ročník úspěšné sportovně-preventivní akce Parky v pohybu 2019

Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen "HSHMP") široké veřejnosti připomíná, že letos pokračuje zdravotně-sportovně-preventivně-osvětový projekt Parky v pohybu. Jde jednoduše řečeno o pravidelná cvičení ve vybraných parcích pod dohledem proškoleného instruktora. Cvičení se mohou zdarma účastnit zájemci všech věkových skupin. Pravidelný pohyb je totiž z pohledu pražských hygieniků důležitý - přispívá ke zlepšování zdraví.  Do pravidelných cvičení je možné se zapojit také v Praze, konkrétně v parku na Pankráci, kde již příští pondělí 13. května 2019, v čase 17.00 - 18.30 hodin, proběhne letošní první pravidelná lekce oblíbené jógy. Kromě Prahy cvičení probíhají i v dalších městech ČR.
 

Pravidelný pohyb přispívá k prevenci tzv. civilizačních onemocnění, především kardiovaskulárních onemocnění, cukrovky a obezity, zajišťuje udržení dobré fyzické kondice i ve vyšším věku a pro všechny je spolehlivým zdrojem optimismu a dobré nálady. Kombinace vhodného pohybu a rozumného stravování je velmi důležitá. Spojení pohybu a rozumného přístupu ke stravování každému z nás zajistí vyšší naději na delší život. A to delší život v dobré kondici a ve zdraví. Smyslem podobné aktivity, kterou HSHMP velmi oceňuje, a ke které se HSHMP rovněž připojuje, je především za účasti odborného instruktora podpořit jakoukoli pohybovou aktivitu u obyvatel Prahy.
  
V případě Parků v pohybu jde o společný projekt Státního zdravotního ústavu, Katedry rekreologie Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Palackého v Olomouci a Magistrátu hlavního města Prahy. Zájemci (děti, dospělí, senioři) mají každý týden možnost se v prostředí městského parku věnovat zdraví prospěšné fyzické aktivitě. HSHMP tento zajímavý projekt podporuje a zve všechny Pražany bez ohledu na pohlaví, věk nebo zaměstnání k aktivní účasti. Na cvičení není třeba se předem přihlašovat, stačí mít oblečení vhodné pro pohyb, přiměřenou obuv a pití s sebou.
 
Kde a kdy se v Praze cvičí?
 

 
Podle organizátorů na cvičení pravidelně přicházejí malé děti s maminkami, studenti, pracující i starší dospělí. Cvičí se především s vahou vlastního těla, lekce se zaměřují na správné dýchání, postoj a chůzi. Trénuje se také rovnováha, což je výborná prevence pádu, zejména u starších osob.
 
FOTO: na cvičení jógy do parku na Pankráci docházejí lidé rádi
 
Zdroj: FB Parky v pohybu
 
 Další, detailní informace lze získat na internetových adresách:
 
http://parkyvpohybu.wixsite.com/vyzva
 
► K dispozici je rovněž FB stránka Parky v pohybu  - viz link https://www.facebook.com/Parky-v-pohybu-351538461852654/
 
V Praze 9. 5. 2019
 
Mgr. Zbyněk Boublík

tiskový mluvčí HSHMP