Stručně k výskytu onemocnění covid-19 v A mužstvu fotbalového klubu SK Slavia Praha – fotbal

Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen "HSHMP"), jako místně a věcně příslušný orgán ochrany veřejného zdraví v Praze,  potvrzuje informaci, že u jednoho z hráčů A mužstva fotbalového klubu SK Slavia Praha - fotbal provedený test na onemocnění covid-19 ukázal pozitivní výsledek.

 

Tento hráč se nyní nachází v domácí izolaci a je mimo veškerý kontakt s ostatními hráči, u kterých naopak včera provedené testy skončily s negativním výsledkem. Negativní výsledek testu měli i členové realizačního týmu a další pracovníci zajišťující chod A mužstva.

V rámci daného případu HSHMP provedla detailní epidemiologické šetření, z jehož dosavadních výsledků neplyne nutnost nařízení karanténních opatření pro ostatní hráče. HSHMP je v úzkém kontaktu s vedením SK Slavia Praha - fotbal, které poskytuje adekvátní součinnost.

Aktuálně je v rámci předběžné opatrnosti s klubem domluven do čtvrtka tohoto týdne klidový režim pro všechny hráče. Dále rovněž zvýšený zdravotně – preventivní dohled spočívající v navazující trojfázové sérii testů všech hráčů, vždy v několikadenních časových odstupech, zatím s časovým horizontem do 1. 6. 2020. V rámci testování je volena metoda RT-PCR výtěrem z nosohltanu pro vyloučení přítomnosti viru v dýchacích cestách.

 

V Praze 19.5.2020

 

Mgr. Zbyněk Boublík
tiskový mluvčí HSHMP