Hygienici doporučují: pojďte cvičit, projekt Parky v pohybu pokračuje i letos

Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen "HSHMP") široké veřejnosti připomíná, že letos pokračuje zdravotně-sportovně-preventivně-osvětový projekt Parky v pohybu. Jde jednoduše řečeno o pravidelná cvičení ve vybraných parcích pod dohledem proškoleného instruktora. Cvičení se mohou zdarma účastnit zájemci všech věkových skupin. Pravidelný pohyb je totiž z pohledu hygieniků důležitý - přispívá ke zlepšování zdraví. Hned na dvou místech je možné se do pravidelných cvičení zapojit také v Praze: v parku Stromovka a v parku na Pankráci. Kromě Prahy cvičení probíhají i v dalších městech Česka.
 
Pravidelný pohyb přispívá k prevenci tzv. civilizačních onemocnění, především kardiovaskulárních onemocnění, cukrovky a obezity, zajišťuje udržení dobré fyzické kondice i ve vyšším věku a pro všechny je spolehlivým zdrojem optimismu a dobré nálady. Jak uvádí ředitel HSHMP Jan Jarolímek, kombinace vhodného pohybu a rozumného stravování je velmi důležitá. "Spojení pohybu a rozumného přístupu ke stravování každému z nás zajistí vyšší naději na delší život. A to delší život v dobré kondici a ve zdraví," říká šéf pražských hygieniků Jarolímek a dodává: "Smyslem podobné aktivity, kterou velmi oceňuji, a ke které se HSHMP připojuje, je především za účasti odborného instruktora podpořit jakoukoli pohybovou aktivitu u obyvatel Prahy."
 
 
 
 
V případě Parků v pohybu jde o společný projekt Státního zdravotního ústavu, Katedry rekreologie Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Palackého v Olomouci a Magistrátu hlavního města Prahy. Zájemci (děti, dospělí, senioři) mají každý týden možnost se v prostředí městského parku věnovat zdraví prospěšné fyzické aktivitě. HSHMP tento zajímavý projekt podporuje a zve všechny Pražany bez ohledu na pohlaví, věk nebo zaměstnání k aktivní účasti. Na cvičení není třeba se předem přihlašovat, stačí mít oblečení vhodné pro pohyb, přiměřenou obuv a pití s sebou.
 
Kde a kdy se v Praze cvičí?
 
pondělí – Praha 4 – park na Pankráci – CVIČENÍ JÓGY ZDARMA - 17.00 – 18.30 hodin – cvičí se poblíž café Na půl cesty – s sebou vždy podložku na cvičení, pohodlné oblečení a pití
 
 
úterý – Praha 7 – park Stromovka – CVIČENÍ ZDARMA PRO VŠECHNY - od 10.00 hodin – sraz vždy u planetária
 
 
Podle organizátorů na cvičení pravidelně přicházejí malé děti s maminkami, studenti, pracující i starší dospělí. Cvičí se především s vahou vlastního těla, lekce se zaměřují na správné dýchání, postoj a chůzi. Trénuje se také rovnováha, což je výborná prevence pádu, zejména u starších osob.
 
FOTO: na cvičení jógy do parku na Pankráci docházejí lidé rádi
 

Zdroj: FB Parky v pohybu
 
 
Další, detailní informace lze získat na internetových adresách:
 
 
 
 
 
V Praze 14. 6. 2018
 
 
RNDr. Jan Jarolímek, Ph.D., MBA
ředitel