Hlavní hygienička ČR chválí práci pražských hygieniků

Jak Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen "HSHMP") informovala v neděli 2. února 2020 prostřednictvím hromadných sdělovacích prostředků i vlastních internetových stránek, v daný den se, v souvislosti s celosvětovým výskytem koronaviru Covid-19, spolupodílela na zajištění letu - evakuace - pětice Čechů z Bruselu do Prahy, kteří předtím cestovali francouzským letadlem z čínského Wu-chanu v provincii Chu-pej, ohniska nákazy,  do Bruselu.

 

Profesionální přístup pražských hygieniků k práci při přípravě a realizaci zajištění protiepidemických opatření zmiňované letecké přepravy ocenila v písemném sdělení náměstkyně ministra zdravotnictví pro ochranu a podporu veřejného zdraví a hlavní hygienička ČR Mgr. Eva Gottvaldová. Sdělení obdržela ředitelka HSHMP MUDr. Zdeňka Jágrová 19. února.

 

 

"V rámci hlášení o průběhu celé akce jsem byla informována o příkladném přístupu dotčených pracovníků Vaší hygienické stanice k plnění úkolů souvisejících k zamezení případného šíření nákazy na palubě letadla," napsala mimo jiné Mgr. Eva Gottvaldová. "Jsem si vědoma toho, že plnění obdobných náročných úkolů patří do rámce služebních povinností všech zúčastněných. Vzhledem k nepříznivému vývoji epidemiologické situace ve výskytu onemocnění vyvolaných novým koronavirem a s tím související velice citlivou percepcí problému napříč laickou i odbornou veřejností, však považuji zdárný průběh komentované akce za velice významný moment," konstatovala rovněž ve sdělení hlavní hygienička ČR.

 zpráva HSHMP "K příletu pěti českých občanů z čínského Wu-chanu" z 2.2.2020 - PROLINK zde

 

písemné sdělení náměstkyně ministra zdravotnictví pro ochranu a podporu veřejného  zdraví a hlavní hygieničky ČR Mgr. Evy Gottvaldové ZDE

 


► FOTOGRAFIE Z PRŮBĚHU AKCE - zdroj: HSHMP

 

 

 

V Praze 20. 2. 2020

Mgr. Zbyněk Boublík
tiskový mluvčí HSHMP