Začátek jara strávili pražští hygienici na společném výletě v Botanické zahradě hlavního města Prahy v Praze - Troji

Začátek jara přímo vybízí k vycházkám do přírody a dalších krásných míst, kde se život po zimní pauze probouzí. Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen "HSHMP") proto první dubnový víkend pozvala své zaměstnance k jednomu z dalších společných výletů, tentokrát do areálu Botanické zahrady hlavního města Prahy v Praze - Troji. Za pěkného jarního počasí tak 40 pražských hygieniků společně se 40 svými rodinnými příslušníky, známými či blízkými v sobotu 7. dubna 2019 zavítalo na prohlídku unikátního skleníku Fata Morgana a dalších míst. Doprovázeli je průvodci Botanické zahrady, kteří je zasvětili do tajů a krás této ojedinělé stavby plné krásné flory a fauny. Výlet do Botanické zahrady se uskutečnil v rámci projektu Podnik podporující zdraví, do kterého je pražská hygienická stanice zapojena. Od loňského října je HSHMP navíc držitelem titulu Podnik podporující zdraví 1. stupně v kategorii Malé a střední podniky. Výletem do Botanické zahrady pražští hygienici navázali na již dříve uskutečněné prohlídky Vyšehradu a malostranských zahrad, které položily základ tradice kulturně-sportovních akcí zaměstnanců pražské hygieny.

 

Botanická zahrada hlavního města Prahy představuje nejenom instituci pro pěstování rostlin, ještě více je místem odpočinku v přírodě, poučení, zábavy a potěšení všech smyslů, v podstatě takovým kouskem ráje ve velkoměstě. Pražští hygienici se nejprve ve skupinkách vydali na společnou, dechberoucí, hodinu trvající cestu s průvodcem kolem světa ve skleníku Fata Morgana. Poznali exotické skvosty tropických deštných lesů, vysokohorského mlžného lesa a nejsušších oblastí světa. Cestou se seznámili s rybami tropických řek i jezer, exotickými motýly a zaposlouchali do šumu divokého vodopádu. Poté měli dostatek času i na individuální procházky venkovní expozicí, například Japonskou zahradou, Pivoňkovou loukou, Severoamerickou prérií, Ornamentální zahradou či Mediteránem.

 

FOTA č. 1 - 3 : pohled na krásná zakoutí Botanické zahrady hlavního města Prahy, která v sobotu 7. dubna společně navštívili zaměstnanci pražské hygieny

 

Zdroj: kudyznudy.cz - CzechTourism

 


Zdroj: kudyznudy.cz - CzechTourism

 

Zdroj: HSHMP

 

„Těší mě, že se z těchto společných vycházek stala tradice, o kterou je mezi našimi zaměstnanci zájem a to i přesto, že je to aktivita mimopracovní a víkendová,“ říká MUDr. Zdeňka Jágrová, pověřená zastupováním ředitele HSHMP. "Budeme v podobných aktivitách pro naše zaměstnance dále pokračovat," dodává. 

 

FOTO č. 4: výletu do Botanické zahrady hlavního města Prahy se zúčastnila i řada dětí

 

Zdroj: HSHMP

 

V Praze 9. 4. 2019

 

Mgr. Zbyněk Boublík
tiskový mluvčí