Informace

24.01.2020

Ve 4. kalendářním týdnu roku 2020 žádný nový případ spalniček v Praze

Ve 4. kalendářním týdnu nebylo v Praze hlášeno žádné nové onemocnění spalničkami. Situace ve výskytu tohoto onemocnění je klidná.

Celý článek

21.06.2019

Pražští hygienici aktivními účastníky XXII. ročníku mezinárodní konference Medicíny katastrof v ČR v Luhačovicích "MEKA 2019"

V rámci příprav na eventuální výskyt mimořádných událostí a krizových situací se zástupci Hygienické stanice hlavního města Prahy v Luhačovicích, ve dnech 11. - 13. 6., účastnili XXII. ročníku mezinárodní konference Medicíny katastrof v ČR „MEKA 2019".

Celý článek

14.06.2019

Pražští hygienici se seznámili s novým moderním technickým a materiálním vybavením pro řešení mimořádných událostí spojených s výskytem vysoce nakažlivých nemocí

Hygienická stanice hl. m. Prahy uspořádala pro zaměstnance protiepidemického odboru seminář, kde byla možnost seznámit se s novým moderním technickým a materiálním vybavením pro řešení mimořádných událostí spojených s výskytem vysoce nakažlivých nemocí.

Celý článek

02.04.2019

Vzdělávání starostů a tajemníků bezpečnostních rad městských částí v problematice krizového řízení, integrovaného záchranného systému a ochrany obyvatelstva 2019

Hygienická stanice hlavního města Prahy se 19. března 2019 zúčastnila důležitého školení pro starosty a tajemníky pražských městských částí v oblasti bezpečnosti, krizového řízení a integrovaného záchranného systému.

Celý článek

01.04.2019

Epidemický výskyt spalniček v Praze zatím pokračuje

Epidemický výskyt spalniček v Praze stále pokračuje. Pražští hygienici od začátku jejich výskytu v roce 2018 do současnosti evidují již varovných 238 nemocných. O situaci jednala také Epidemiologická komise hlavního města Prahy.

Celý článek

13.03.2019

INFORMACE O ZASEDÁNÍ EPIDEMIOLOGICKÉ KOMISE HL. M. PRAHY ZE DNE 7.3.2019

Hygienická stanice hlavního města Prahy informuje o průběhu a výstupech zasedání Epidemiologické komise hlavního města Prahy, které se uskutečnilo dne 7. 3. 2019. Více ve zprávě.

Celý článek

22.02.2019

Opatření ministra zdravotnictví ke zvýšení proočkovanosti proti spalničkám u zdravotnických pracovníků

Hygienická stanice hlavního města Prahy zveřejňuje narízení ministra zdravotnictví o očkování proti spalničkám u zdravotníků na vybraných odděleních přímo řízených nemocnic.

Celý článek

11.01.2019

Odborný seminář v problematice vysoce nakažlivé namoci na palubě letadla

Zaměstnanci protiepidemického odboru 8. ledna absolvovali odborný seminář v problematice připravenosti na řešení mimořádných událostí s podezřením na výskyt vysoce nakažlivé nemoci na palubě letadla s přistáním na pražském letišti. Více ve zprávě.

Celý článek

17.08.2018

Pražští hygienici na taktickém cvičení záchranných složek: převoz pacienta s vysoce nakažlivou nemocí

Zástupci HSHMP se zúčastnili cvičení složek integrovaného záchranného systému, kdy byl nacvičován zásah při dopravní nehodě sanitního vozu, ve kterém se nacházel pacient s vysoce nakažlivou nemocí. RNDr. Jan Jarolímek, Ph.D., MBA, ředitel

Celý článek

26.04.2018

Pražská hygiena nedílnou součástí systému krizového řízení české metropole

Hygienická stanice hlavního města Prahy se v uplynulých dnech zúčastnila druhého ročníku setkání pracovníků krizového řízení hlavního města Prahy. Na akci představila svou roli v rámci krizového řízení v metropoli. RNDr. Jan Jarolímek, Ph.D., MBA, ředitel

Celý článek


1 2