Informace

20.03.2019

Pražští hygienici připomínají: 20. březen - Světový den ústního zdraví

Hygienická stanice hlavního města Prahy připomíná veřejnosti, že dnešek, 20. březen, je připomínán jako Světový den ústního zdraví, jehož smyslem je zvyšovat povědomost o významu zubní hygieny pro prevenci onemocnění ústní dutiny a souvisících orgánů.

Celý článek

15.03.2019

Modré světlo negativně ovlivňuje kvalitu spánku, odborníci doporučují dodržovat pravidla spánkové hygieny

Ministerstvo zdravotnictví, v souvislosti se Světovým dnem spánku, upozorňuje na škodlivost vystavení se tzv. modrému světlu v nočních hodinách. Hygienická stanice hlavního města Prahy seznamuje s aktuálním doporučením širokou veřejnost.

Celý článek

13.03.2019

Pražští hygienici lidem doporučují absolvovat preventivní vyšetření ledvin

Ve čtvrtek 14. března si mohou i Pražané v rámci Světového dne ledvin nechat na několika místech otestovat funkci a zdraví svých ledvin. Hygienická stanice hlavního města Prahy doporučuje Pražanům toto preventivní vyšetření podstoupit.

Celý článek

01.03.2019

U pětiletých dětí je nově hrazena v pěti letech prohlídka sluchu na ORL

Hygienická stanice hlavního města Prahy zveřejňuje tiskovou zprávu Ministerstva zdravotnictví o tom, že zdravotní pojišťovny nově hradí u pětiletých dětí odborné vyšetření sluchu prováděné ušním lékařem. Více ve zprávě.

Celý článek

21.02.2019

Čeští lékaři apelují: Nepodceňujte očkování dětí - nemusí se to vyplatit

Hygienická stanice hlavního města Prahy uveřejňuje výstupy z tiskové konference České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně "Nepodceňujte očkování svých dětí-nemusí se to vyplatit", která se dnes uskutečnila v Praze. Více podrobností ve zprávě.

Celý článek

04.02.2019

4. únor: Světový den boje proti rakovině

Hygienická stanice hlavního města Prahy si již tradičně společně s veřejností na celém světě připomíná datum 4. února jako Světový den boje proti rakovině, jehož cílem je zvýšit povědomí o problematice nádorových onemocnění. Více ve zprávě.

Celý článek

03.02.2019

Probíhá osvětově-preventivní kampaň „SUCHEJ ÚNOR“

Hygienická stanice hlavního města Prahy vyzývá veřejnost k zapojení se do osvětově-preventivní kampaně "Suchej únor", jejímž cílem je podpořit tisíce zapojených lidí ve snaze prověřit jejich vztah k alkoholu a změnit zaběhlé návyky. Mgr. Boublík, mluvčí

Celý článek

21.01.2019

Světová zdravotnická organizace považuje odpor k očkování za jednu z největších zdravotních hrozeb

Hygienická stanice hlavního města Prahy publikuje informaci k deseti potenciálním hrozbám pro zdraví na planetě Zemi, které v těchto dnech publikovala Světová zdravotnická organizace (WHO). Více ve zprávě.

Celý článek

09.01.2019

Pražští hygienici jdou příkladem: více než třetina je očkována proti chřipce

Více než třetina pražských hygieniků se také v letošní sezóně nechala preventivně očkovat proti chřipce. HSHMP je tak příkladem pro ostatní pražské organizace. Mgr. Boublík, tiskový mluvčí

Celý článek

03.01.2019

Pražská hygiena se aktivně věnuje zdravotní politice a podpoře zdraví a pokračuje v účasti na zdravotně-výchovných akcích pro seniory: tentokrát na Praze 22

Hygienická stanice hlavního města Prahy zavítala 10. prosince 2018 mezi seniory z městské části Praha 22 - Uhříněves s přednáškou na téma prevence úrazů v seniorském věku. Mgr. Boublík, mluvčí

Celý článek


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ...